صادراتی ترکیه

در این گزارش ۲۰ قلم نخست صادراتی ایران به ترکیه در فصل نخست ۲۰۲۱ معرفی شده است.

این ۲۰ قلم سهم ۱/ ۹۸ درصدی را از ارزش کل صادرات کالایی ایران به این کشور طی بازه زمانی مورد نظر تشکیل می‌دهد که از تنوع پایین اقلام صادراتی ایران به ترکیه حکایت دارد.
در میان اقلام صادراتی ایران به ترکیه فصل ۳۹ (پلاستیک و اجزای آن) بیشترین سهم (۳۷ درصد) را از کل ارزش صادرات کالایی ایران به ترکیه طی فصل نخست ۲۰۲۱ به خود اختصاص داده است. پس از آن، فصل ۷۴ (مس و مصنوعات مس)، فصل ۷۹ (روی و مصنوعات آن) و فصل ۷۶ (آلومینیوم و مصنوعات آن) به ترتیب با سهم ۱۹ درصد، ۱۱ درصد و ۱۰ درصد در جایگاه دوم تا چهارم فصول عمده صادراتی ایران به ترکیه قرار دارند.
این چهار گروه کالایی،‌در حالی در صدر فهرست فصول عمده صادراتی ایران به ترکیه قرار گرفته اند که ارزش صادرات آنها نسبت به فصل نخست ۲۰۲۰ با افزایش بیش از دو‌برابری همراه است.
سایر کالاهای صادراتی به ترکیه با توجه به سهم آنها از کل صادرات به این کشور عبارتند از: «محصولات شیمیایی آلی»، «کودها»، «شیشه و مصنوعات شیشه‌ای»، «چدن، آهن و فولاد»، «سوخت‌های معدنی، ‌روغن‌های معدنی»، «میوه‌های خوراکی، ‌پوست مرکبات یا خربزه»، «محصولات گوناگون صنایع شیمیایی»، «محصولات شیمیایی معدنی»، «کائوچو و اشیای ساخته شده از کائوچو»، «محصولات دارویی»، «فرآورده‌ها از سبزیجات، میوه‌ها»، «مصنوعات از چدن، آهن یا فولاد»، «رآکتورهای هسته‌ای، دیگ‌های بخار آب گرم»، «محصولات صنعت آرد سازی، مالت و نشاسته»، «نمک،‌گوگرد،‌خاک و سنگ، گچ، آهک و سیمان» و «سایر محصولات حیوانی».
در میان ۲۰ قلم نخست صادراتی ایران به ترکیه به جز فصل ۲۷(سوخت‌های معدنی،‌روغن‌های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر آنها، مواد قیری، موم‌های معدنی) و فصل ۳۱(کودها) صادرات به سایر اقلام افزایش یافته که بیشترین افزایش نیز متعلق به فصل ۱۱(محصولات صنعت آرد سازی، مالت، نشاسته و فکول، اینولین و گلوتن گندم) و فصل ۲۰(فرآورده‌ها از سبزیجات، میوه‌ها یا سایر اجزا و نباتات) بوده است.
مایع دستشویی-مایع دستشویی توفیری -خرید مایه دستشویی-ایلیا تجارت -Iliyatejarat

مایع دست توفیری

خرید اینترنتی مایع دستشویی با رایحه های خوشبو و قیمت انواع مایع دستشویی کرمی، فومی، ضد حساسیت و ضد عفونی کننده

آدرس دفتر

سه راه آذری -خیابان سبحانی

-نبش کوچه زارع -ساختمان

بانک ملت -طبقه 4 واحد 26

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه

9:00 الی17.00 

پنجشنبه9:00 الی15.00 

تماس با ما

09122285291:Phone

021-55139025

Email: REZARAZI@gmail.com