آشنایی با اصول واردات کالا و ترخیص آن

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN
واردات-iliyatejarat-ایلیا تجارت-ایلیا تجارت نانو رز

واردات یکی از دغدغه های امروزی برخی از شرکت ها و یا افراد جامعه می باشد ، که این امر معمولا برای عرضه در بازار و یا استفاده فردی انجام می شود .اغلب افراد برای از شرکت های ترخیص کالا برای کار خود کمک می گیرند و گاهی خود کالا را وارد می کنند . در ادامه این مطلب اصول واردات و ترخیص کالا را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد .

اصول واردات کالا
به طور کلی واردات به اجناسی گفته می شود که برای فروش و یا مصرف سفارش داده می شوند و در کشور بعد از طی کردن مراحل اداری و گمرکی وارد بازار می شوند .واردات کالا در حقیقت عملی است که به وسیله آن کالایی وارد کشور شده و بعد از ترخیص از گمرک با قیمت مناسب در بازار به فروش می رسد . چنان چه تمایل دارید به صورت قانونی کالایی را وارد کشور کنید باید مراحل مختلفی چون ثبت اسناد واردات ، حق گمرک ، مالیات ، سود بازرگانی و .. را انجام دهید.

واردات کالا به ورود اجناس ( خدمات ) از یک کشور به مرز گمرکی کشوری دیگر که در قبال آن ارز کشور مبدا و مقصد بین خریدار و فروشنده رد و بدل می شود ، گفته می شود.

در بازرگانی انواع مختلفی واردات داریم که شامل واردات موقت ، قطعی ، مرجوعی و ترانزیت خارجی و داخلی .

اصول اولیه واردات شامل

بازارشناسی و تحقیقات آن

منبع یابی

مذاکرات بازرگانی جهت خرید کالا از خارج کشور و واردات کالا

ثبت واردات در سیستم ثبت سفارش بازرگانی

اخذ مجوزهای لازم جهت واردات کالا

بیمه کالا ، استانداردهای اجباری و بازرسی کالا و …

در واردات علاوه بر مجوزهای لازم جهت ثبت سفارش بازرگانی

مجوز از سایر نهادهایی چون وزارت بهداشت ، سازمان استاندارد ، فرهنگ و ارشاد اسلامی برای واردات برخی از کالاها لازم می باشد .در این مرحله قبل از پرداخت هرگونه هزینه ای تحقیقات لازم را با شرکت های مشاوره ای ترخیص کالا انجام دهید .

بیمه کالاهای وارداتی در سه کلوز A،B،C انجام می شود . بازرسی کالا در زمان واردات و صادرات کالاها مشترک بوده زیرا خریداران و شرکت هایی که قصد وارد کردن کالایی را دارند در زمان تولید ، بسته بندی و ارسال آن حضور ندارند ، سازمانی معتبر مسئول کنترل و بررسی کالاهای ارسالی طبق استاندارد به صورت تخصصی عمل می کند .فرآیند بازرسی کالا به طور خلاصه به شرح زیر است :

بررسی اصالت فروشنده
بازرسی در زمان تولید
بررسی قبل از حمل کالا
کنترل قیمت کالا
بررسی استاندارد اجباری

روش های مختلف واردات کالا براساس قیمت کالا
واردات با ارز آزاد

واردات از محل ارز خریداری شده

واردات بدون ارز (واردات اقلام مجاز )

واردات بدون پرداخت ارز ( محل سرمایه گذاری خارجی که مورد تایید سازمان دارایی باشد )

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

یک نظر

درباره ما

شا میتوانید هر روزه بهترین و جدید ترین مطالب روز دنیا را در ایلیا تجارت نانو رز مشاهده کنید ،لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

آخرین مطالب

آخرین اخبار ها را دریافت کنید

در خبرنامه ی هفتگی ما عضو شوید

error: Content is protected !!