بارنامه کشتیرانی در صادرات:

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN

بارنامه کشتیرانی در صادرات معمولا دو نوع است که با نام های لگ اول و دوم آن ها را مینامند و البته باید اصطلاحات کامل آن ها را بدانید.

اصول و توصیه های مربوط به کشتیرانی و حمل: برای پرداخت هزینه های دلاری مربوط به کشتیرانی باید این مسائل را در نظر بگیریم که حدودا در سال های 87 یا قبل و بعد از آن نرخی به عنوان دلار دولتی اعلام شد که برای مشتریان به صرفه تر بود.ولی بعدها دولت متوجه شد که هزینه های آن ها قابل بازیابی نیست و نرخ ارز بالا برده شده و با عنوان ارز نیمایی معروف شد.

در حال حاضر با نرخ بانک مرکزیمعامله ها انجام میشود،البته بنابراین موضوع را نادیده گرفت که در بخشنامه های مربوط به تعرفه های THC نرخ روز انجام معامله ذکر شده است.

تاریخ مبنا برای تمامی امور حساب،در کشتیرانی تاریخ حرکت کشتی است،به عنوان مثال در تاریخ 16 نوامبر کشتی حامل بار شما حرکت کرده است،که 177 دلار پرداختی باید به نرخ روز دلار در تاریخ 16 نوامبر حساب شود.

نکته بعدی این است که هزینه های مربوط به THC دارای 9 درصد ارزش افزوده یا مالیات نمیباشد و تنها به خدمات مربوط کشتیران مانند صدور بارنامه اضافه میگردد.

در صورت حساب هزینه های LOCAL به غیر از هزینه های THC هزینه ای به عنوان صدور بارنامه هم وجود دارد.

کشتیرانی نوعی از حمل و نقل دریایی است که در آن کالا از یک نقطه به نقطه دیگر، مانند کالا از انبار مشتری به کارخانه خریدار انتقال می‌یابد.

فرآیند حمل و نقل و کنترل کالا برعهده شرکت لجستیک کشتیرانی است.

کشتیرانی چیست؟

در کشتیرانی بسته به مسافت مبدا تا مقصد، سرعت تحویل کالا می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. به صرفه‌ترین و همچنین آهسته‌ترین نوع حمل نقل، حمل و نقل زمینی است که در بهترین حالت 10 روز طول می‌کشد. حمل و نقل هوایی می‌تواند زمان را سرعت ببخشید اما به نسبت هزینه گران‌تری دارد. روش دیگر برای انتقال کالا، حمل و نقل دریایی(کشتیرانی) است که از طریق اقیانوس و آب‌های آزاد انجام می‌شود، اگر چه این کار بسیار مقرون به صرفه است اما گاهی اوقات می‌تواند به کندی انجام گیرد.

در تعریف کلی، کشتیرانی به معنی حمل و نقل فیزیکی کالا از یک نقفه به نقطه دیگر است. مانند انتقال کالا از انبار مشتری به بندر خریدار. هزینه‌های حمل کالا در حجم زیاد توسط کشتیرانی بسیار کاهش می‌یابد، به عنوان مثال اگر حمل یک بسته 5 دلار باشد، زمانی که 100 بسته شود، هزینه‌ حمل و نقل به شدت پایین می‌آید.

شرکت بزرگی مانند آمازون، به دلیل حجم گسترده حمل و نقل، از تخفیفاتی برخوردار می‌شوند که تقریبا ارسال مرسوله از طریق دریایی را برای مشتریان خود رایگان فراهم می‌کنند. به همین علت بسیار مهم است که خرده‌فروشان تجارت الکترونیکی همیشه هزینه‌های حمل و نقل و ترکیب آن در قیمت‌گذاری را در نظر بگیرند.
همچنین کشتیرانی در ابعاد مختلف فعالیت دارد که تنها به حمل بارهای بزرگ کانتینری محدود نمی‌شود.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

هیچ نظری وجود ندارد

  درباره ما

  شا میتوانید هر روزه بهترین و جدید ترین مطالب روز دنیا را در ایلیا تجارت نانو رز مشاهده کنید ،لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

  آخرین مطالب

  آخرین اخبار ها را دریافت کنید

  در خبرنامه ی هفتگی ما عضو شوید

  آدرس ما:

  آدرس:سه راه آذری-خیابان سبحانی

  نبش کوچه زارع -ساختمان بانک

   ملت-طبقه 4-واحد 26

  موبایل:09122285291

  تلفن :55139025-021


  ساعات کاری ما:

  شنبه تا چهارشنبه

  17:00 الی 9:00

   

  پنجشنبه

  9:00 الی15.00 

  آخرین مقالات ما:

  error: Content is protected !!