صادرات کاهو

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN

صادرات کاهو-کاهو-iliyatejarat-ایلیا تجارت-ایلیا تجارت نانو رز

 

صادرات کاهو

بین سال های 2018 و 2019، صادرات سبزی کاهو با 2.52 درصد رشد، از 2.85 دلار به 2.93 میلیارد دلار رسید. تجارت کاهو، 0.016٪ از کل تجارت جهانی را به خود اختصاص می دهد.

نگاه کلی بر تجارت جهانی کاهو: در سال 2019، بزرگ ترین صادر کنندگان کاهو شامل کشورهای اسپانیا (856 میلیون دلار)، ایالات متحده (523 میلیون دلار)، مکزیک (320 میلیون دلار)، ایتالیا (274 میلیون دلار) و هلند (256 میلیون دلار) بودند.

نگاه کلی بر واردات کاهو: در سال 2019، بیشترین وارد کننده کاهو برای کانادا (451 میلیون دلار)،

آلمان (434 میلیون دلار)، ایالات متحده (373 میلیون دلار)، فرانسه (206 میلیون دلار) و انگلستان (178 میلیون دلار) ثبت شده است.

تعرفه های صادرات کاهو: در سال 2018، میانگین تعرفه کاهو، 20.7٪ بود که با استفاده از طبقه بندی محصولات، 103 اُمین سبزی با تعرفه پایین است.

کشورهایی که بالاترین تعرفه واردات کاهو را دارند عبارتند از: قبرس (73.3٪)، باربادوس (70.1٪)، جامائیکا (70٪)، نروژ (54.2٪) و آنگولا (50٪). کشورهایی که کمترین تعرفه را دارند شامل موریس (0٪)، آفریقای جنوبی (0٪)، امارات متحده عربی (0٪)، هنگ کنگ (0٪) و کویت (0٪) هستند.

رتبه بندی: کاهو در شاخص پیچیدگی محصول (PCI) در رتبه 765 قرار دارد.

مهم ترین کشورهای جهان در صادرات کاهو

در سطح جهانی، تجارت کاهو توسط کشورها در سال 2019، بالغ بر 2.92 میلیارد دلار آمریکا بوده است. این مقدار، منعکس کننده سود 20.2 درصدی برای کلیه مبادله کنندگان کاهو در طی پنج سال، از سال 2015 است.

در میان قاره ها، تأمین کنندگان در کشورهای اروپایی، بالاترین ارزش دلاری کاهو صادراتی را طی سال 2019، با محموله هایی به ارزش 1.8 میلیارد دلار یا تقریباً سه پنجم (60.8 درصد) از کل معاملات جهانی در صادرات کاهو داشته اند.

در جایگاه دوم، صادرکنندگان آمریکای شمالی با 30.8٪ بودند و 6.9٪ برای محموله های تجارت کاهو از آسیا است. درصد کمتری از آفریقا (0.8٪)، اقیانوسیه (0.3٪) شامل استرالیا و سپس آمریکای لاتین (0.3٪) به استثنای مکزیک شامل کارائیب می باشد. پیشوند کد 4 رقمی سیستم تعرفه هماهنگ صادراتی برای کاهوی تازه یا کاهوی منجمد، 0705 است.

رتبه بندی مهم ترین کشورهای جهان در صادرات کاهو:

 • اسپانیا: 897.2 میلیون دلار آمریکا (30.7 درصد از کل صادرات کاهو)
 • ایالات متحده: 538.5 میلیون دلار (18.4٪)
 • مکزیک: 308.8 میلیون دلار (10.6٪)
 • هلند: 268.5 میلیون دلار (9.2٪)
 • ایتالیا: 247.6 میلیون دلار (8.5٪)
 • چین: 139.1 میلیون دلار (4.8٪)
 • بلژیک: 89.4 میلیون دلار (3.1٪)
 • فرانسه: 73 میلیون دلار (2.5٪)
 • آلمان: 61 میلیون دلار (2.1٪)
 • کانادا: 53.7 میلیون دلار (1.8٪)
 • لهستان: 27.9 میلیون دلار (1٪)
 • انگلستان: 18.8 میلیون دلار (0.6٪)
 • سوئد: 18.7 میلیون دلار (0.6٪)
 • مالزی: 18.2 میلیون دلار (0.6٪)
 • مصر: 13.9 میلیون دلار (0.5٪)

نکات مهم در صادرات کاهو

صادرات کاهو همانند صادرات سبزی تازه باید با حساسیت و دقت بیشتری دنبال شود. برگ های کاهو بسیار ترد، نرم و آسیب پذیر هستند.

اگر حمل و نقل استاندارد انجام نشود، ممکن است محموله ‌های کاهو تا زمان رسیدن به کشور مقصد، آسیب ببینند.

بهترین بسته بندی برای کاهو صادراتی از ایران در نظر گرفته می شود.

در حال حاضر، صادرات کاهو از ایران به کشورهای روسیه، ترکیه، امارات، قطر، عمان و آذربایجان انجام می‌گیرد. 

صادرات گونه ‌های مختلف کاهو در کنار صادرات انواع کلم، بازارهای پر تقاضایی را در کشورهای همسایه ایران به خود اختصاص داده است.

استانداردهای تجارت کاهو به شما می گوید حداکثر وزن جعبه های بسته بندی، ۸ کیلو گرم است.

اگر بسته بندی ها، بزرگ تر در نظر گرفته شود، تا ظرفیت ۱۰ کیلوگرم هم جای دارد؛ اما ممکن است فشرده کردن کاهوها داخل بسته به آنها صدمه وارد کند.

به طور استاندارد، وزن بسته بندی های کاهو صادراتی بین ۶ تا ۸ کیلوگرم است. معمولاً کاهوها را باید در دو یا سه ردیف روی هم قرار دهید. اگر اندازه کاهو بزرگ است، دو ردیف، کفایت می کند.

در هر صورت، برگ های سبز کاهو، ارزش تغذیه ای بالایی دارند و باید سالم به مقصد برسند.

مهمترین کشورهای هدف برای صادرات کاهو از ایران، کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند.

صادرات کاهو به روسیه

یکی از بزرگ ترین کشورهای هدف برای صادرات کاهو، کشور روسیه است. روسیه در قاره اروپا قرار دارد و به دلیل اینکه بخش بزرگی از سرزمین روسیه، سردسیر است، امکان کاشت سبزی ها و صیفی جات تازه وجود ندارد. بخصوص، سبزی های برگ سبز در روسیه به ندرت پرورش داده می شوند. به همین دلیل است که اگر برنامه ‌ریزی دقیقی برای صادرات سبزی کاهو به روسیه داشته باشید می توانید بازارهای خوبی را در شهرهای مختلف این کشور پیدا کنید.

صادرات کاهو به روسیه برای تهیه انواع غذا یا تهیه سالاد، سهم بزرگی از بازار را تامین می کند. کاهوها باید سالم و بدون آسیب دیدگی یا فاسد شدن به مقصد برسند.

مهمترین کشورهای تولید کننده کاهو در جهان

اگرچه کشور ایران در تولید و صادرات کاهو جایگاه مناسبی در منطقه دارد اما طبق ارزیابی ها و بررسی های آماری، کشورهای تولید کننده کاهو در جهان بر اساس میزان صادرات و فروش دسته بندی می شوند.

زمان کاشت محصول کاهو صادراتی

بهترین زمان برای کاشت کاهو اوایل فصل بهار می باشد بنابراین باید در روزهای ابتدایی فصل بهار بذر کاهو را در زمین خود بکارید. دقت داشته باشید که بذرافشانی را هر دو هفته یکبار تکرار کنید. این کار باعث می شود تا کاشت کاهو شما بازدهی بسیار بهتری داشته باشد. کاشت کاهو اولین اقدام در شرکت صادرات کاهو می باشد.

این نکته را حتما در نظر داشته باشید که اگر دمای بالای ۲۴ درجه سانتی گراد در محیط کاشت کاهو ها وجود داشته باشد،

کاهوها پیش از موعد خود زرد شده و تخم می دهند که این موضوع سبب هدر رفتن زحمات شما می شود.

بنابراین حتما در روزهای ابتدایی بهار برای کاشت این محصول اقدام کنید تا با دمای بالا مواجه نشوید.

بسته بندی کاهوهای صادراتی

حتما دقت کنید که در هنگام بسته بندی محصولات تولیدی خود حداکثر وزن بسته بندی ها نباید بیش تر از ۸ کیلوگرم باشد.

اگر به منظور بارگیری حداکثری و سریع در کانتینر و همچنین صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل،

اقدام به ارسال محصولات کاهو به حالت فله ای (بسته بندی های بالای ۱۰ کیلوگرم) کنید،

درصد دور ریز و خرابی های محصولات شما در مقصد داخلی و یا صادراتتان بیش تر از ۲۰ درصد خواهد شد.

بسته بندی صحیح یکی از نکات بسیار مهم در موفقیت شرکت صادرات کاهو می باشد.

مهمترین انواع کاهو صادراتی

شاید برایتان عجیب باشد اما ما در سراسر دنیا دارای ۱۶ نوع کاهو می باشیم که بهتر است برای تشکیل شرکت صادرات کاهو با آن ها آشنا یاشید. این ۱۶ نوع کاهو عبارتند از:

 •   برگ
 •   رومی
 • آیسبرگ
 • بوستون
 • بیب
 • کلم کیل
 •  آروگولا
 •  اسفناج
 •  رادیکیو
 • کاسنی فرنگی
 •  فرسی
 •  کاهو باتاویا
 •  برگ های داوودی
 •  ماچه
 •  میزونا
 •  کاهو گوهر کوچک

گیاه ساتیوا از خانوادهٔ کاهو و خانوادهٔ گل آفتابگردان است. این نوع برای نخستین بار در سال ۱۷۵۳ توسط کارل لینه در نسخه دوم کتاب گونه‌های گیاهان مطرح شد.

رومیان کاهو را به لاکتوسا منسوب می‌دانند (لاک در زبان لاتین به معنای شیر است)، کنایه از مادهٔ سفیدرنگی که امروزه شیرهٔ گیاهی نامیده می‌شود و با بریدن ساقه به بیرون تراوش می‌کند.

کاهو برای نخستین بار در مصر باستان برای تولید روغن از دانه‌های آن کشت می‌شد. با استناد به شواهد موجود مربوط به ۲۶۸۰ سال قبل از میلاد مسیح، این گیاه همچنین برای استفاده از برگ‌های خوردنی آن نیز توسط مصریان کشت می‌شد.

انواع مختلف کاهو

 • کوه یخ: یکی از رایج ترین گونه ها است ، برگهای آن در قسمت بیرونی سبز ، از داخل به رنگ سفید و سرشار از کولین است و در آبمیوه ها استفاده می شود.
 • رومی یا مصر: با برگهای سبز بلند ، بافت سبک و شکننده در داخل مشخص می شود و منبع خوبی از ویتامین A ، B1 ، B2 و  اسید فولیک است .
 • سر خوب: با برگهای بزرگی مشخص می شود که به راحتی از یکدیگر جدا می شوند و با نرمی و طعم خوشمزه آن مشخص می شوند.
 • برگ گشاد: با برگهای پهن مشخص می شود.
 • کاهو چینی.
 • کاهو باتویان.

بسته بندی کاهوی صادراتی

حداکثر وزن بسته بندی نباید از ۸ کیلو تجاوز کند. دوستانی که برای بارگیری حداکثری در کانتینر و صرفه جویی در هزینه ی حمل، اقدام به ارسال کاهو بصورت فله ای (بسته بندی های بالای ۱۰ کیلویی) میکنند،  توجه داشته باشند که درصد دور ریز شما در مقصد بیش از ۲۰ درصد خواهد بود.

 

مزیت کاهو صادراتی با ماندگاری بالا

تجار توجه داشته باشند که یک اصل مهم برای موفقیت در فروش میوه و تره بار در روسیه، ارسال بار با ماندگاری بالا میباشد. چنانچه هدف شما فقط تحویل بار به مشتری و عدم اطمینان از ماندگاری کالا باشد، در کوتاه مدت نتیجه میگیرید، اما در بلند مدت از بازار خارج میشوید.

زمان کاشت کاهو

در روزهای ابتدایی فصل بهار باید بذر کاهو را بکارید. بذرافشانی را هر دو هفته یکبار ادامه دهید. این باعث می شود تا کاشت شما بازدهی بهتری داشته باشد. باید این را در نظر داشته باشید، اگر دما بالای ۲۴ درجه سانتی گراد باشد، کاهوها پیش از موعد زرد می شوند و تخم می دهند. برای اینکه در فصل های سرد سال هم کاهو داشته باشید، در اواخر فصل تابستان یا فصل پاییز دوباره بذرافشانی کنید. در این زمان خاک سرد است و کاهو خوب رشد می کند. حتی در نیمه فصل زمستان نیز می توانید بذر کاهو را بکارید.

 

زمین کشاورزی کاهو

گروه سخاوت با دارا بودن ده‌ها زمین کشاورزی توانایی تامین محصول مورد نیاز صادر کننده گان جهت صادرات کاهو به کشورهای عراق، عمان، امارات و قطر را دارا می باشد.

 

درآمد حاصل از صادرات کاهو

 

کشاورزان استان قائمشهر ، در سال به کشت ۹۱هکتاری کاهو در زمین های زراعی می پردازند، ایشان بعد از برداشت محصول برنج در مزارع شالیزاری شهرستان کاهو کشت می کنند،در نتیجه با میانگین عملکرد ۲۲ هزار کیلوگرم در هر هکتار بیش از یک هزار و ۹۸۰ تن کاهو در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می شود ،با در دست داشتن بازار مناسب برای فروش به ویژه در شهرستان های همجوار درآمد حاصل از فروش کاهو برای کشاورزان قائمشهری را ۱۴ میلیون ریال اعلام می‌داریم درآمد حاصل از فروش کاهو کمک قابل توجهی به اقتصاد بهره بردار خانواده روستایی و اشتغال زایی میکند و در توسعه پایدار و کشاورزی نقش مهمی در صنعت صادرات به کشورهای همسایه را برای ما ایجاد می‌کند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

هیچ نظری وجود ندارد

  درباره ما

  شا میتوانید هر روزه بهترین و جدید ترین مطالب روز دنیا را در ایلیا تجارت نانو رز مشاهده کنید ،لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

  آخرین مطالب

  آخرین اخبار ها را دریافت کنید

  در خبرنامه ی هفتگی ما عضو شوید

  قیمت و خرید پودر ماشین لباسشویی نگین،پودر لباس شویی نگین

  پودر لباسشویی فله

  خرید و فروش، خدمات و قیمت پودر لباسشویی عمده، پودر لباسشویی ارزان، پودر ماشینی، پودر رختشویی، فروش پودر لباسشویی، پودر لباسشویی 10 کیلویی،

  پودر های صادراتی-پودر لباسشویی -ایلیا تجارت- iliyatejarat دستی و ماشینی-

  تولید کننده پودر لباسشویی

  مجموعه تولیدی ایلیا تجارت نانو رز،تولید کننده پودر جزو مراکز معتبری است که انواع پودر های رختشویی داخلی و صادراتی را با قیمت ارزان و مقرون به صرفه به فروش می رساند. ا

  آدرس ما:

  آدرس:سه راه آذری-خیابان سبحانی

  نبش کوچه زارع -ساختمان بانک

   ملت-طبقه 4-واحد 26

  موبایل:09122285291

  تلفن :55139025-021


  ساعات کاری ما:

  شنبه تا چهارشنبه

  17:00 الی 9:00

   

  پنجشنبه

  9:00 الی15.00 

  error: Content is protected !!