تجارت با آلمان

مشخصات کشور 

 

نام رسمي كشورجمهوری فدرال آلمان
موقعيت جغرافيايیواقع در مرکز قارهٔ اروپا
بين كشورهاي :
دانمارک، بلژیک و هلند، لوگزامبورگ، سوئیس، اتریش و فرانسه و لهستان و جمهوری چک
مساحتمساحت کل :
  ۳۵۷۰۲۲ کيلومتر مربع
مساحت آبی :
۲۳۸۹ کیلومتر
همسايگانشمال :
دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک
شرق :
لهستان و جمهوری چک
غرب :
فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند
جنوب :
اتریش و سوئیس
جمعيت۸۲٬۸۰۰٬۰۰۰ میلیون نفر جمعیت
زبان رسمیآلمانی
دین و مذهبمسیحی
پایتختبرلین
شهرهای مهمهامبورگ, هافندویسبورگ , برمن
واحد پولیورو

آشنایی با کشور آلمان

اولین رابطه آلمان با ایران، به زمان جنگ جهانی دوم باز می گردد که بیانگر سابقه همکاری این دو کشور است. کشور آلمان، تمرکز فعالیت های خود را بر روی تجارت قرار داده است و با تقویت اقتصاد خود، توانسته است به عنوان یکی از قدرت های مطرح در دنیا، فعالیت کند.

در زمان جنگ جهانی دوم و شروع روابط تجاری ایران با آلمان، به سبب ظرفیت های گسترده ای که در ایران وجود داشت، آلمان سهم زیادی از مواد اولیه مورد نیاز خود را از ایران وارد می کرد. این رقم به جایی رسید که ۴۳% واردات آلمان، از کشور ایران بود.

اهمیت تجارت با آلمان

ظرفیت هایی که در کشور ایران وجود دارد، نسبت به گذشته تغییری نکرده است، اما از آنجایی که دنبال گسترش و بهره برداری از این ظرفیت نبوده ایم، از گردونه رقابت اقتصادی دنیا خارج شده ایم. 

کشور آلمان، هیچ محدودیتی در صادرات و واردات محصولات ندارد؛ در واقع آلمانی ها، فقط تاجر هستند و اینکه با کجا و چه کسی معامله کنند، برایشان مهم نیست.

 

 

آلمانی ها، ارزش زیادی برای تاجران قائل هستند و احترام زیادی به آن ها می گذارند؛ چرا که متوجه شده اند که این تاجرها هستند که ثروت را به کشورشان می آورند و با پرداخت مالیات ها و عوارض، به اقتصاد کشور کمک می کنند.

 

 

 

صادرات ایران به آلمان

گرچه در گذشته ۴۰% مواد اولیه مورد نیاز آلمان را کشور ایران تأمین می کرد، اما آمار صادراتی ایران به آلمان در سال ۲۰۱۷، حتی به یک میلیارد دلار هم نمی رسد و این رقم در مقابل واردات ۸۰۰ میلیارد دلاری آلمان، بسیار ناچیز است.

علت این عقب ماندگی از عرصه تجارت با کشور آلمان، به روز نشدن تاجران ایرانی است. در واقع تاجران ایران، تلاشی برای حرکت با سیر تکنولوژی و تغییر متدهای تجاری خود نکرده اند و همچنان با شیوه های سنتی، مشغول تجارت هستند و واضح است که با این شیوه ها، هرگز در دنیا به عنوان یک تاجر شناخته نخواهند شد.

 

 

 

اقلام صادراتی ایران به آلمان

مهم ترین مواردی که امروز از کشور ایران به آلمان صادر می شود، میوه های خوراکی، آجیل و … است. فرش، کالای مهم دیگری است که به آلمان صادر می شود.

 

 

 

محصولات وارداتی آلمان

شاید افراد بسیاری گمان کنند که کشور آلمان، به عنوان یک کشور صنعتی و پیشرفته، نیازی به واردات برخی از محصولات ندارد. اما تصور اشتباهی است. طبق آمارها، ماشین آلات، بیشترین سهم وارداتی آلمان را به خود اختصاص می دهند. تجهیزات پردازش داده و قطعات الکترونیکی که به این هدف کمک می کنند، جزو بیشترین واردات کشور آلمان است.
اتحادیه اروپا با وجود اینکه تلاش می کند در زمینه مواد غذایی به خود کفایی برسد، اما همچنان مواد غذایی، یکی از واردات اصلی کشورهای اروپایی از جمله آلمان است.

 

 

 

محصولات صادراتی آلمان

آلمانی ها محصولات متعددی را صادر می کنند. محصولاتی که بیشترین سهم صادرات آلمان را به خود اختصاص داده اند، ماشین آلات، اتومبیل، محصولات مرتبط با هوا و فضا، داروهای بسته بندی شده، محصولات شیمیایی و … .

 

 

 

 

کسب و کار در آلمان

تجار و بازرگانان در آلمان انتظار دارند طرف‌های قرارداد و مذاکره هوشمندانه نسبت به انتخاب لباس‌هایشان اقدام کنند. خانم‌ها لباس‌های مناسب برای جلسات باید به تن داشته باشند و آقایان نیز حتما باید کراوات بزنند. صحبت به زبان انگلیسی رایج است، اما صحبت به زبان آلمانی و یا داشتن یک مترجم که به زبان آلمانی تبحر دارد، یک مزیت برای افرادی است که با آلمانی‌ها قرار است وارد مذاکره و معامله شوند.

 

 

 

 

ساعات و روزهای کاری در آلمان:

دوشنبه تا جمعه از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر( البته بسیاری از اداره‌جات و شرکت ها روزهای جمعه زودتر تعطیل می شوند.)

 

 

 

 

اقتصاد آلمان

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا است. اگرچه در سال 2009 گرفتار بحران اقتصادی در جهان شده است و حتی بدترین رکود افتصادی بعد از رکود دهه 1930 را تجربه میکند اما با گسترش صادرات سعی در عبور از بحران موجود میکند و با انعطاف پذیری خاصی که از خود نشان میدهد، از بحران یورو نیز جان سالم به در می‌برد و در سال 2011 بیشترین مقدار صادرات به ارزش 1 تریلیون یورو را به نام خود در جهان به ثبت میرساند.

 

 

 

 

صادرات عمده و اصلی آلمان:

ماشین آلات، مواد شیمیایی، وسایل نقلیه موتوری، آهن و محصولات فولادی

واردات اصلی و عمده کشور آلمان:

محصولات غذایی، فراورده های نفتی، کالاهای تولیدی، فلزات وسایل نقلیه موتوری

شرکای تجاری اصلی :

فرانسه، هلند، انگلستان، چین و امریکا

 

 

 

 

 

برقراری تماس در آلمان

تلفن:

برای برقراری ارتباط تلفنی می‌توانید به کیوسک هایی که در سطح شهر و شهرستان ها قرار گرفته اند بروید و تماس های داخلی و بین المللی خود را

 از آنجا انجام دهید. این باجه ها با سکه و کارت‌های مخصوص که در مراکز پست و یا مراکز خرید به فروش می‌رسند، کار می‌کنند. در شهرهای بزرگتر می‌توانید

 از داخل کافی نت ها نیز به برقراری تماس بین المللی اقدام نمایید.

 

 

 

 

 

تلفن همراه:

خدمات رومینگ توسط بسیاری از شرکت های ارائه خدمات تلفن همراه عرضه می گردد. پوشش دهی آنتن همه جا خوب گزارش شده است. استفاده از تلفن

 همراه در هنگام رانندگی غیرقانونی است. اگر قرار است مدت زمان طولانی در کشور آلمان بمانید، بهتر است سیم کارت محلی خریداری نمایید.

 

 

 

 

 

 

اینترنت:

خدمات اینترنت وایفای به صورت گسترده در بیشتر جاهای آلمان در دسترس است و در هتل‌ها، رستوران ها و وسایل حمل و نقل 

عمومی به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است. به جز این موارد، جاهای دیگر در شهرها و شهرستان ها همانند کافی‌نت ها 

هستند که نسبت به ارائه خدمات اینترنتی اقدام می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

اداره پست:

در صورت داشتن نامه یا بسته پستی می‌توانید از متصدی هتل‌تان، دستگاه های مخصوص و اداره پست نسبت به تهیه تمبر و انجام باقی امور کمک بگیرید.

ساعات کاری اداره پست:

دوشنبه تا جمعه از 9صبح تا 6 بعد از ظهر، شنبه ها نیز از 9 صبح تا 12 ظهر مشغول به فعالیت هستند. شعبه های کوچک اداره پست

 ممکن است در ساعات ظهر برای ناهار موقتا تعطیل باشند.

 

 

 

 

 

 

 

تجارت چمدانی به آلمان

تجارت چمدانی به آلمان نیز مانند تمامی تجارت های چمدانی به سایر کشورها انجام می شود. خودتان می دانید که تجارت چمدانی،

 پروسه ای است که افراد می توانند با تکیه بر مقررات گمرکی مسافرین، محصولات و یک سری کالاهای مجاز را از یک کشور به یک کشور 

دیگر وارد نمایند و از قِبَل این کار، تجارت کوچکی را برای خود رقم بزنند. البته اینکه می گوییم تجارت کوچک، به این معنا نیست که بازرگانان 

بزرگ نمی توانند این کار را انجام دهند، اتفاقا این کار برای خیلی از بازرگانی های بزرگ، بسیار پرسود و منفعت نیز می باشد. چرا که عدم پرداخت

 عوارضی به ازای واردات یک سری محصول، خودش می تواند سود خوبی را برای تجار به ارمغان آورد.

تجارت چمدانی به آلمان و یا هر کشور دیگری، از دید اقتصاددانان، از یک ضعف در مدیریت بحران های اقتصادی و بی انضباطی بازرگانی می آید

که اگر این مدیریت به خوبی انجام شود، دیگر نگرانی در رابطه با گسترش تجارت چمدانی در یک کشور وجود نخواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

صادرات و واردات کشور آلمان در یک نگاه

آلمان به عنوان دومین اقتصاد صادراتی در جهان شناخته می شود. در سال ۲۰۱۷، کشور آلمان ۱.۳۳ میلیارد دلار صادر و ۱.۰۸

 میلیارد دلار وارد کرد و منجر به تعادل تجاری معادل ۲۵۱ میلیارد دلار شد. در سال ۲۰۱۷، تولید ناخالص داخلی آلمان ۳.۶۸ میلیارد دلار بوده و سرانه هر فرد ۵۰.۶ دلار بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

صادرات آلمان

مجموع صادرات کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ ، ۱.۳۳ هزار میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به دومین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد.

 بیشترین کالای صادراتی آلمان شامل ماشین آلات ، حمل و نقل ، مواد شیمیایی ، فلزات ، پلاستیک و لاستیک ، سازه ها ، مواد غذایی ، منسوجات ، 

کالای کاغذی و مواد معدنی می باشد. کالاهای صادراتی آلمان ( به صورت درصدی ) در نمودار زیر قابل مشاهده می باشند . با کلیک کردن روی

 هر محصول در نمودار می توانید در خصوص صادرات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

واردات آلمان

مجموع واردات کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ ، ۱.۰۸ هزار میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به سومین واردکننده بزرگ جهان تبدیل کرد. بیشترین کالای وارداتی آلمان شامل ماشین آلات ، حمل و نقل ، مواد شیمیایی ، فلزات ، مواد معدنی ، پلاستیک و لاستیک ، منسوجات ، سازه ها ، مواد غذایی و محصولات حیوانی می باشد. کالاهای وارداتی آلمان ( به صورت درصدی ) در نمودار زیر قابل مشاهده می باشند . با کلیک کردن روی هر محصول در نمودار می توانید در خصوص واردات آن محصول اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

مقصد کالاهای صادراتی کشور آلمان

کشورهای برتر مقصد کالاهای صادراتی کشور آلمان عبارتند از : ایالات متحده آمریکا ، فرانسه ، چین ، انگلستان و هلند  . بیشترین مقصد صادرات به آلمان به ترتیب در قاره های اروپا ، آسیا ، آمریکای شمالی ، آفریقا و آمریکای جنوبی می باشد . صادرات کالاها به کشور های مقصد از آلمان ( به صورت درصدی ) در نمودار زیر قابل مشاهده می باشند . با کلیک کردن روی هر کشور ( یا قاره ) در نمودار می توانید در خصوص صادرات کالا به آن کشور ( یا قاره ) ، اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صادرات آلمان – کشورهای مقصد کالاهای صادراتی آلمان

در این فیلم با چگونگی صادرات از آلمان و همچنین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی کشور آلمان آشنا می شوید . آلمان به عنوان دومین اقتصاد صادراتی در جهان شناخته می شود. در سال ۲۰۱۷ ، کشور آلمان ۱.۳۳ میلیارد دلار صادر کرده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کشورهای صادرکننده به آلمان

کشورهای برتر صادرکننده به آلمان عبارتند از : چین ، هلند ، فرانسه ، ایالات متحده آمریکا و ایتالیا . بیشترین مبدا واردات به آلمان به ترتیب در قاره های اروپا ، آسیا ، آمریکای شمالی ، آفریقا و آمریکای جنوبی می باشد . واردات کالاها از کشور های صادرکننده به آلمان ( به صورت درصدی ) در نمودار زیر قابل مشاهده می باشند . با کلیک کردن روی هر کشور ( یا قاره ) در نمودار می توانید در خصوص واردات کالا از آن کشور ( یا قاره ) ، اطلاعات بیشتر دریافت نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانستنی های مهم کشور آلمان

زبان

رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است. حدود ۹۵٪ مردم این کشور به این زبان گویش می‌کنند. دو گویش اصلی این زبان، آلمانی معیار و زبان آلمانی پایین است. بیش‌تر گویش‌وران آلمانی بالا در جنوب و آلمانی پایین در شمال آلمان زندگی می‌کنند. در عین حال زبان‌های اقلیت، دانمارکی ۰٫۰۶٪، فریسی ۰٫۰۱٪، رومی ۰٫۰۸٪ و سوربی توسط ۰٫۰۹٪ جمعیت نیز در آلمان استفاده می‌شوند. بزرگترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت می‌شود، زبان ترکی با ۱٫۸٪ جمعیت و زبان کردی با ۲٫۳٪ جمعیت می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اقتصاد

آلمان بخشی از اتحاد پولی منطقه یورو (آبی تیره) است، و کشورهای آبی تیره تنها بازارهای مالی منطقه یورو هستند.
 دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطح بالا از نوآوری است. آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپاست و هم چنین جزو چهار تولید کننده بزرگ در سال ۲۰۰۹ است. بخش خدمات ۷۱% از کل تولید ناخالص داخلی، صنعت ۲۸% و کشاورزی ۱% است. به طور متوسط نرخ بیکاری در ماه مه در آلمان ۶٫۷% بوده‌است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

عرضه نیروی کار نیز با کمبود روبرو بوده‌ است و تعداد زیادی «کارگر مهمان» (گاست آربایتر “Gastarbeiter”) به ویژه از ترکیه و یوگسلاوی سابق به کار گرفته شده‌اند. از ۱۹۹۰ کمبود نیروی کار در غرب کشور با مهاجرت از شرق، جمهوری دموکراتیک آلمان سابق ، نیز مواجه شده‌ است. با این حال نرخ متوسط بیکاری در این کشور با افراد نیمه کار به دنبال کار تمام وقت گرفته شده‌ است. نرخ بیکاری غیررسمی در این کشور در سال ۲۰۱۱ حدود ۵٫۷% بوده‌ است.

 

 

 

 

 

 

 

آموزش صفر تا صد بازرگانی و تجارت کشور آلمان با دیگر کشورهای جهان

مبادلات بازرگانی آلمان با جهان

محصولات عمده كشاورزیسیب زمینی
غلات
چغندر قند
سبزیجات و میوه ها
لبنیات و ماکیان
محصولات عمده صنعتيمتالوژی ، مواد شیمیایی ، دارو و لوازم پزشکی ، ماشین آلات ، وسایل نقلیه ، ابزار آلات ، لوازم الکتریکی و الکترونیکی ، مواد غذایی و نوشیدنی ، کشتی سازی و نساجی
كشورهای عمده واردكننده كالا از آلمانمهمترین مقاصد صادرات آلمان کشورهای فرانسه (۹.۴%)، آمریکا (۶.۸%)، هلند(۶.۶%)، انگلستان (۶.۲%)، ایتالیا (۶.۲%)، چین (۵.۷%)، اتریش (۵.۵%)، بلژیک (۴.۷%)، سوئیس (۴.۴%) هستند.
كشورهای عمده صادركننده كالا به آلمانعمده واردات آلمان از کشورهای چین (۹.۷%)، هلند (۸.۴%)، فرانسه (۷.۶%)، بلژیک (۲۰.۹۷.۵%)، آمریکا (۵.۷%)، ایتالیا (۵.۲%)، بلژیک (۴.۷%)، انگلستان (۴.۷%)، اتریش (۴.۳%)، سوئیس (۴.۴%)  هستند.
اقلام عمده صادراتي به جهان

ماشین آلات
خودرو
مواد شیمیایی
ذوب آهن
مواد غذایی
پارچه

اقلام عمده وارداتي از جهان

ماشین آلات
انواع وسایل نقلیه
مواد شیمیایی
خواروبار
فلزات و منسوجات

 

قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت های اقتصادی و تجاری در آلمان

چکیده ای از قوانین و مقررات صادرات و واردات ( قوانین تجاری و بازرگانی ) کشور آلمان را در زیر بررسی می کنیم :

 

 •  اساسی
 •  واردات کالا
 •  صادرات کالا
 •  گمرک
 •  ثبت شرکت
 •  ثبت شعبه
 •  مالیات بر درآمد
 

 

قانون اساسی آلمان

جمهوری فدرال آلمان ( Basic Law for the Federal Republic of Germany ) در تاریخ ۸ مه ۱۹۴۹ تأیید شد و با امضای کشورهای غربی نیروهای متفقین در ۱۲ مه در نهایت در ۲۳ مه اجرایی شد.

در این قانون ۱۱ فصل جداگانه مورد بحث قرار گرفته اند که این سرفصل ها عبارتند از:

۱- حق های بنیادین

۲- فدراسیون ( دولت فدرال ) و ایالت ها

۳- مجلس فدرال ( پارلمان آلمان )

۴- شورای فدرال

۵- رئیس جمهوری فدرال

۶- دولت فدرال

۷- قانون گذاری فدرال

۸- اجرای قوانین فدرال و مدیریت فدرال

۹- قوه قضائیه

۱۰- نظام مالی

۱۱-مقررات انتقالی و نهایی

 

قوانین صادرات آلمان

برای قوانین صادرات به آلمان طبق ماده ۱۶۱ قانون گمرک آلمان روند صادرات باید نظارت شود.

 این برای برنامه ریزی و نظارت بر انجمن (اتحادیه اروپا) و محدودیت های تجارت خارجی و ملی در صادرات کالاهای انجمن ( کالاهائی که هنوز در گردش آزاد در اتحادیه اروپا هستند ) طراحی شده است. 

روند صادرات در مورد کالاهای دیگر ( کالای به غیر از کالای انجمن ) نیز به شدت تحت نظارت قرار دارد، که این روند با یک روند گمرکی که دارای اهمیت ویژه برای اقتصاد کشور آلمان است، مرتبط می باشد.

 

آلمان؛ بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران در اروپا

بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران در اروپا در سال 2020 آلمان بود. در این سال، مجموع صادرات و واردات ایران و آلمان، حدود یک میلیارد و 200 میلیون یورو بیشتر از مجموع صادرات و واردات بین ایران و ایتالیا (668 میلیون یورو) و بیش از حدود یک میلیارد 700 میلیون یورو بیشتر از متوسط حجم تجاری ایران با اتحادیه اروپا بود. 

هرچند داده‌های اداره فدرال آمار آلمان، نشان می‌دهد، از سال 2002 تا کنون، ایران و آلمان به رکورد 8/4 میلیارد یورو در سال 2005 و 6/4 میلیارد یورو در سال 2010 (یک سال پس از رکود جهانی 2009 و یک سال پیش از اعمال تحریم‌های امریکا در زمان اوباما علیه ایران) رسیده بود.

 

دلایل رشد تجارت ایران و آلمان با وجود تحریم و کرونا!

در حالی که تجارت ایران با اروپا در پایان سال 2020 به پایین‌ترین سطح خود رسید، در همین سال، تجارت ایران با آلمان رشد داشت. به این نکته باید توجه شود که در سال 2020، صادرات ایران به آلمان نسبت به سال 2019، حدود 32 درصد افزایش پیدا کرده است.

 

 

جالب است بدانید صادرات دارو و مواد دارویی آلی و غیر عالی از ایران به آلمان بیش از 80 درصد نسبت به سال 2019 افزایش پیدا کرد. همچنین صادرات مواد غذایی و مواد خام غیر خوراکی و غیر سوخت ایران به آلمان نیز با افزایش مواجه شد. بزرگ‌ترین صادرات ایران به آلمان، همچنان مواد غذایی است.

 

 

 

 

 

در سوی مقابل نیز، صادرات مواد غذایی از آلمان به ایران با رشد بیش از 124 درصد مواجه شد. این موارد، تنها مواردی در تجارت بین ایران و آلمان هستند که در سال 2020 نسبت به سال 2019 افزایش پیدا کرده‌اند.

 

 

 

در آن سو، در تجارت اروپا با ایران، صادرات مواد غذایی و حتی در مقداری پایین، صادرات نفت و گاز و سوخت‌های معدنی از ایران به اروپا بیشتر شده است. 

 

 

 

 

با این حال، رتبه اول صادرات اروپا به ایران در سال 2020، خودرو و ماشین‌آلات صنعتی بوده که نزدیک به نیمی از این ماشین‌آلات، از مبدا آلمان به ایران صادر شده است.

 

 

 

 

قانون اساسی آلمان

در تاریخ 8 مه 1949 قانون اساسی جمهوری فدرال آلمان تایید شد، و در تاریخ 12 مه و در نهایت در 23 مه 1949  با کشورهای غربی نیرو های متفقین امضا و اجرایی شد.

در قانون اساسی فدرال  به تعداد یازده فصل مورد بحث قرار گرفته شده است که در زیر سر فصل های آن را ذکر خواهیم کرد: 

1.حق های بنیادین

 1. فدراسیون و ایالت ها
 2. مجلس فدرال 
 3. شورای فدرال

5.رئیس جمهوری فدرال

 1. دولت فدرال
 2. قانون گذاری فدرال
 3. اجرای قوانین فدرال و مدیریت کردن فدرال
 4. قوه قضائیه
 5. نظام مالی
 6. مقررات انتقالی و نهایی
 7.  

 

 

 

 

صادرات گیاهان دارویی به آلمان

در طی سال های اخیر،که طب سنتی پیشرفت شگرفی داشته است این طب با استفاده از گیاهان دارویی سعی بر پیشگیری و درمان بیماری داشته است که این موضوع افزایش چشمگیری در جهان داشته است در حالی که خیلی از کشور های پیشرفته که از این حوزه بی نصیب مانده اند ترغیب و علاقه مند به واردات این گیاهان دارویی به کشور خود شده اند که کشور آلمان نیز از این دسته مستثنی نیست.

 

 

 

 

صادرات سنگ به آلمان

سنگ های ایرانی در بازارهای جهانی مورد استقبال هستند و این صنعت بازار پویا و فعالی در کشور های مختلف دارد.

یکی اصلی ترین مسائلی که باعث شده تا ورود به بازار اروپا به خصوص آلمان برای صادرات سنگ در میان صادرکنندگان اهمیت پیدا کند، فروش بسیار بالای این محصولات در میان مردم این کشور ها  می باشد. صادرات سنگ به اروپا بیشتر در میان کشورهایی از جمله آلمان، مجارستان، سوئد و اسپانیا رایج بوده است.

 

 

 

 

صادرات روده به آلمان

روده پس از زعفران و خاویار سومین محصول ارزآور غیر نفتی ایران است که با افزایش کمی وکیفی آن می توان علاوه براشتغالزایی ، درامد مناسبی نیز بدست آورد.

هر 91 متر روده یک هنگ نامیده می شود که مبنای محاسبه پولی و صادراتی است و درخارج از کشور آن را “یارد” می نامند. 90 درصد روده ایران به کشورهای اروپایی بخصوص آلمان صادر می شود .

 

 

 

 

واردات کالا از آلمان شامل چه قوانین گمرکی می شود؟

کشور آلمان دارای قوانین بسیار سختی در گمرک می باشد و برای وارد‌‌کنندگان و صادرکنندگان کشورهای مختلف این قوانین رعایت می شود و حتی کمبود ها و مشکلات این قوانین برطرف شده و کامل تر و دقیق تر  در گمرک این کشور رعایت می شود. رعایت دقیق تمام قوانین در مورد واردات کالا از آلمان  موجب شده این کشور در مورد تجارت با کشورهای دیگر بسیار موفق عمل کند. این کشور برای افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند قوانینی را برای واردات کالا از این کشور وضع نموده است.

 

 

 

 


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مایع دستشویی-مایع دستشویی توفیری -خرید مایه دستشویی-ایلیا تجارت -Iliyatejarat

مایع دست توفیری

خرید اینترنتی مایع دستشویی با رایحه های خوشبو و قیمت انواع مایع دستشویی کرمی، فومی، ضد حساسیت و ضد عفونی کننده

آدرس دفتر

سه راه آذری -خیابان سبحانی

-نبش کوچه زارع -ساختمان

بانک ملت -طبقه 4 واحد 26

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه

9:00 الی17.00 

پنجشنبه9:00 الی15.00 

تماس با ما

09122285291:Phone

021-55139025

Email: REZARAZI@gmail.com

error: Content is protected !!